مطالب

دکور مغازه وفروشگاه خاص

دکور مغازه و فروشگاه

شاید بارها اتفاق افتاده باشد که درحال قدم زدن در خیابان هستید که ناگهان ویترین یک مغازه با چیدمان خاص توجه شمارا به خودش جلب می کند وباعث ورود شما به آن مغازه می شود این همان طراحی منحصر به فرد وهوشمندانه دکور و ویترین آن مغازه است.
* وقتی وارد مغازه می شوید وچیزی که دنبالش نبودید را از آنجا خرید کردید این قدرت طراح ویترین ودکور آن فروشگاه است . دکور ویترین شما باید آنقدر متفاوت باشد تا مشتری با گرفتن حس خوب از ویترین وارد مغازه شود ویترین جذاب باعث انگیزش حس کنجکاوی مشتری می شود و اورا به سمت دیدن سایر اجناس مغازه می کشاند.

دکور فروشگاه اولین چیزی است که باعث می شود مشتری به مغازه وارد شود به همین دلیل همه افراد تلاش می کنند تاجذاب ترین دکور وویترین را برای مشتری فراهم کنند.
* بهترین کار این است که مسئولیت طراحی مغازه وفروشگاه ها را به یکی از بهترین طراح و دکوراتور شهر بسپاریم تا نتیجه خارق العاده آنرا درمدت زمان کمی مشاده کنیم.

طراح بر اساس فضای فروشگاه ویا مغازه دکور وویترین آن را طراحی می کند ، برای دکور مغازه های کوچک اغلب فقط طراحی وساخت کمد دیواری و یک یا دو ویترین کوچک نیاز است اما برای دکور مغازه بزرگ علاوه برساخت کمد دیواری طراحی وساخت ویترین ، پارتیشن بندی ، آینه کاری وغیره مورد نیازاست.


* برخی از نکات مهم که باعث می شود دکور جذاب واصولی داشته باشید:
– دکورمغازه شلوغ نباشد
– تا حدممکن ساده و واضح چینش شود
– نورپردازی مناسب
– از رنگهای متنوع استفاده شود
– تکراری وکپی از ویترین های دیگر نباشد سعی کنید ویترین شما منحصربفرد باشد
– وسایل را بسیار هوشمندانه ودقیق بچینید
– به دکور سمت راست مغازه توجه بیشتری شود چون اولین دیواریست که مشتریان پس از ورود باآن روبرو خواهندشد.
– مسیرعبور مشتری نیز باید طراحی ودکور شود ، تاحدامکان از هریک از اجناس نمونه ای درمعرض دید مشتری قرار گیرد.
– دسته بندی ومرتب باشد بصورتی که مشتری خودش بتواند اجناس مورد نیازش را در ویترین ها پیدا کند
– محصولات پر فروش باید بیشتر در کانون دید مشتری باشند.

گاهی باخودمان فکر می کنیم که چرا یک مغازه علی الرغم داشتن محصولات مشابه مغازه ها وفروشگاههای دیگر از فروش بیشتری برخوردار است؟
ویترین ودکور مناسب ، وارائه نمونه ای از بهترین محصولات موجود، مشتری را متقاعد می کند تا وارد مغازه شما شود، طراحی یک دکور مدرن وهمه پسند سهم بسزائی در ورد مشتریان دارد.
بعداز ویترین ودکور مغازه طراحی ورودی مغازه نیز نفش موثری در تاثیرگذاری برتصمیم مشتری دارد.

درطراحی دکور مغازه راحت بودن مشتری را در اولویت قراردهید ، طراحی های شلوغ که باعث سردرگمی مشتریان می شود تاثیر چندانی در فروش ندارند.
درطراحی دکور مغازه درصورتی که فضای مغازه به ما اجازه دهد می توانیم درگوشه ای صندلی ویا نیمکت برای نشستن مشتری درنظربگیریم تا ضمن استراحت بتواند اجناس را هم به راحتی ببیند.
امروزه یکی از اصلی ترین عوامل رقابت فروشگاهها ومغازه ها ویترین ودکور آن می باشد.

درپایان می توان خاطرنشان کرد که بخش اعظم فروش ، می تواند در دکور وویترین آن مغازه ویا فروشگاه خلاصه شود.
چرا که نقش بسزایی در ایجاد رغبت برای مشتری جهت ورود به فروشگاه ایفا می کند. نیل چوب

دیدگاهتان را بنویسید